Boho niejedno ma imię. 4 sposoby na wesele boho!

Glamour – klasyka w najlepszym wydaniu czy kicz?
6 kwietnia 2018
Najbardziej zaskakujące wydatki ślubne – zobacz naszą listę!
16 kwietnia 2018

Boho jest bez wątpienia najpopularniejszym i najbardziej pożądanym motywem przewodnim ślubu i wesel. Ślub w lesie, wesele w ogrodzie, panna młoda w wianku i na bosaka – brzmi jak ideał? Nie zawsze jednak uda się go w 100% zrealizować. 

Wiem, że zazwyczaj namawiamy Cię tutaj na zrobienie ślubu i wesela po swojemu, jednak czasami – czy tego chcemy, czy nie, musimy szukać kompromisu.

Mam dla Ciebie jednak dobrą wiadomość: boho niejedno ma imię! To, że szykuje się wielki ślub kościelny i równie duże wesele zamiast kameralnej uroczystości na plaży, wcale nie oznacza, że ten motyw nie jest dla Ciebie. 

Dlaczego? Bo to Twój dzień i wszystko ma być na Twoich warunkach. Jeśli chcesz, by boho było Twoim motywem przewodnim, to wierz mi, można go nawet zrealizować w pałacu albo lofcie. 

Bo TY TAK CHCESZ.

Dlatego dzisiaj chcę Cię namówić na nieco mniej konserwatywne podejście do tematu tego motywu przewodniego. Boho niejedno ma imię i może być przemycane w wielu aspektach ślubu i wesela. 

1. Boho klasyka

Takie podejście polecam wszystkim pannom młodym, które mają w sobie duszę buntowniczki i blisko im do klimatów boho, ale rozum podpowiada: KLASYKA! Da się pogodzić? Oczywiście, że się da. 

Niech klasyczne będą ramy: miejsce ceremonii, sala, samochód ślubny. A boho? Detale! Od wianka we włosa zaczynając po leśno-kwiatowym motywie tortu.

Wbrew pozorom, klasyczna sala weselna to obiekt o wielu twarzach. Wykorzystaj jej kolorystykę, by stworzyć paletę barw dla boho dekoracji. Żółty – postaw na piękne słoneczniki. Fiolet – pomyśl o lawendzie! Dekoracje bazujące na prostych kompozycjach kwiatowych nadadzą lekkości wnętrzu, pięknie komponując się z jego klasycznymi rozwiązaniami. 

people-2565128_1280

2. Boho glamour

Myślisz o stylizacji z okresu złotej ery Hollywood? Wbrew pozorom, pięknie się ona będzie komponować z elementami boho!

Suknia ślubna stylizowana na wieczorową? Tak, ale z wiankiem!

Mam też dobrą wiadomość: boho nie wyklucza elementu bling bling! Wystarczy umiejętne połączenie, by zrównoważyć kwiaty elementami mocno dekoracyjnymi.

Uważaj jednak: oba te motywy przewodnie lubią przepych i przesadę. Dlatego łącząc je, wychodzi nam gra o sumie zerowej: jeśli z jednego motywu coś dodasz, z drugiego – warto trochę odjąć. Wszystko po to, by w natłoku przedmiotów, dekoracji i gadżetów…nie zgubić siebie!

3. Boho country

Boho kojarzy się z rusałkami, lasem, ślubem na plaży. Ale także – z sielskością, wiejskimi krajobrazami. Wprowadź je śmiało do Twojego wesela, jeśli czujesz, że to ten kierunek!

Dekoracje kłosami zbóż? Słoma jako element dekoracyjny? Bardzo tak! I ciągle – mocno w klimacie boho, chociaż z tej mało typowej strony.

Mogę Cię zapewnić, że będzie to wyjątkowe wesele, o którym Twoi goście będą dłuuuugo jeszcze rozmawiać!

flower-3185225_1920

4. Shabby chic

Boho do kwadratu! Łączysz elementy, które pozornie do siebie nie pasują. Na przykład? Suknia balowa i wianek z kwiatów. Eleganckie stoły w ogrodzie. Instrumenty, stare walizki jako dekoracje. To wszystko tworzy bardzo wyjątkowy charakter Twojej uroczystości. I co najważniejsze: nie obowiązuje zasada, że coś nie pasuje.

Dokładasz kolejne elementy, które są dla Ciebie ważne, tworząc eklektyczną mieszankę. Pierwiastek boho stanowi jej spoiwo. Dzięki niemu, wszystko staje się bardziej spójne i łatwiejsze w odbiorze dla uczestników wesela.

A Ty, którą boho realizację wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *