Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Zakochani w kuchni wyjątkowy prezent na ślub
29 marca 2018
Glamour – klasyka w najlepszym wydaniu czy kicz?
6 kwietnia 2018

Motyw przewodni wesela może wydawać się zbędną fanaberią. Bo co ta młoda para uparła się z motylami, kolorem żółtym albo elementami marynistycznymi. Przecież nawet nie masz patentu żeglarza, a przyjęcia tematyczne kojarzą się z prywatkami z czasów studiów.

Tymczasem, prawda jest taka, że wesele to ogromna impreza. Nie jest łatwo ją zorganizować tak, by sprawnie połączyć wątki, a całość była spójna: sala pasowała do sukni, suknia do butów, buty do fryzury, a fryzura była odpowiednia do miejsca ceremonii, ta zaś – spójnie połączona z miejscem wesela. Rozumiesz: by puzzle tych wszystkich decyzji, które podejmujecie, układały się bardziej w dzieła Da Vinciego niż Picassa.

Jak wybrać motyw przewodni? Opcji jest kilka!

1. Wybierz, co Ci w duszy gra.

Co Cię interesuje, pasjonuje, bez czego nie wyobrażasz sobie życia. Jesteś molem książkowym? Książki będą fantastyczną dekoracją! Kochasz podróżować? Wykorzystaj motyw podróżniczy w zaproszeniach! Fotografujesz? Przygotuj mini-wystawę swoich prac!

Wesele to okazja, by druga strona rodziny – ta, do której wchodzisz przez małżeństwo – mogła Cię poznać. Często ciocie, wujki czy kuzynów Twojego partnera będziesz widzieć pierwszy czy drugi raz w życiu – opowiedz im o sobie coś więcej! Wybór motywu przewodniego to świetna ku temu okazja!

2.   Wybierz kolory

Jeśli nie wiesz, wokół jakiego motywu obudować ślub i wesele, najprostszym (a przy tym często najlepszym!) rozwiązaniem jest sprecyzowanie swojej palety kolorów. Najczęściej wybierane są dwa, ale moim zdaniem, warto określić trzy: główny, dodatkowy i dopełniający.

roses-1566792_1280

Ten ostatni to kolor detali, mniejszych ozdób, który będzie zaworem bezpieczeństwa przy zbytnim skupianiu się na dwóch kolorach. Myślisz o bieli? Postaw na jej złamane odcienie!

Dzięki temu, pozostałe kolory nie będą aż tak intensywne, lecz złagodzone – nie jest to wada, wręcz przeciwnie – przecież występują one jako trio!

3.   Wybierz to, co możesz

Marzysz o weselu w stodole, ale z różnych przyczyn stanie na bardziej klasycznym obiekcie? Hej, nic nie szkodzi! Nie rezygnuj z marzeń, tylko dostosuj motyw przewodni do tego, na co faktycznie możesz sobie pozwolić.

Boho boho nierówne! Może być boho – „wróżki w ogrodzie”, może być boho z dodatkiem glamour, boho z elementami klasycznej elegancji – możliwości jest naprawdę wiele. Dlatego określ swoje! Dzięki temu, będziesz wiedzieć, czego szukasz, a całość – będzie spójna. Nawet jeśli początkowo może Ci się wydawać, że w warunkach, które masz, wymarzonego motywu przewodniego nie da się zrealizować.

A Ty, jak wybierasz motyw przewodni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *