Lody zamiast tortu – tak czy nie?

Jak przygotować się na ślub i wesele z małym dzieckiem?
29 sierpnia 2017
Anna Starmach i Lara Gessler wyszły za mąż tego samego dnia
4 września 2017

Ślubny tort to jeden z najbardziej tradycyjnych elementów wesela obok pierwszego tańca, oczepin, podziękowania dla rodziców czy przenoszenia panny młodej przez próg. U niektórych par pojawia się czasem pokusa, żeby z tego elementu zrezygnować.  Dlaczego?

Najczęściej przeciwnicy tortów podają te same argumenty – jest dużo innych potraw, więc goście i tak będą najedzeni, szkoda na to pieniędzy, nikt nie będzie chciał jeść ciężkiego tortu, gdy jest gorąco. To wszystko przekonuje do tego, aby poszukać jakieś alternatywy. Jeśli ślub jest latem, a wesele w formie przyjęcia w ogrodzie aż się prosi o lody!

ice-cream-1245727_1920

Czy lody zamiast tortu to dobry pomysł?

Tak, ale pod jednym warunkiem. Ważne, żeby sposób ich podania był wyjątkowy. Bo przecież tutaj nie chodzi o lody albo tort ale związane z tym wydarzenie. Nie o potrawę chodzi, a swego rodzaju ceremonię. Gdy na sali weselnej pojawia się tort  bardzo często towarzyszy temu zapowiedź zespołu lub D.J-a, specjalnie przygotowana muzyka, a także uroczyste ukrojenie pierwszego kawałka tortu przez młoda parę w obecności wszystkich gości.

A co jeśli lody po prostu zostaną przyniesione do stolika? Cały czar pryśnie, a lodowy deser przestanie różnić się czymkolwiek od flaków albo żurku.

Więc jeśli chcemy zamienić tort na lody to będzie dobra myśl, ale tylko pod warunkiem, że wymyślimy fajny sposób na to, aby ich podanie było równie efektowne jak podawanie tortu weselnego.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *