Męski styl zaczyna się od głowy!

Modne i sprawdzone prezenty dla gości weselnych
10 grudnia 2018
Glamour, pióra, światła w sesji nowego Przewodnika Młodej Pary
18 grudnia 2018

PMP: Pani Ewo, proszę na bazie doświadczenia udzielić wskazówek Panom Młodym, równie ważnym jak ich przyszłe żony, a jednak nieco pomijanych w kwestii stylizacji.

Ewa: To oczywiste, że dzień ślubu to dla Pana Młodego ogromne przeżycie, tak jak dla Panny Młodej. Fryzura może i powinna być dopasowana typu urody mężczyzny, osobowości, stylu, jak i charakteru uroczystej okazji. Obserwujemy wyraźną tendencję do większej dbałości o narzeczonego. Liczą się nie tylko koszula, garnitur, pasek czy buty.

PMP: Kiedy Pan Młody powinien zainteresować się swoim wizerunkiem do ślubu?

EWA: Przygotowania do wyboru fryzury powinny zacząć się co najmniej kilka miesięcy wcześniej, gdyż niekiedy potrzebny jest czas na zapuszczenie włosów i brody, uformowanie jej,
nadanie kształtu. Plan działania ustalamy na pierwszej wizycie. To specjalista doradza dobór fryzury, stylizacji i pielęgnacji. Bywa, że pomagamy w salonie zmieniać styl ojcom, teściom, wujkom i kolegom przyszłych mężów.

PMP: To jednak panowie dbają o swoje włosy i zarosty?

Ewa: W dzisiejszych czasach zabiegi stylizacji, jak i pielęgnacji są u mężczyzn na wysokim poziomie. Na rynku znajdują się kosmetyki do włosów i zarostu dedykowane mężczyznom, są znane i dostępne w specjalistycznych salonach i sklepach. Stylizacja jest prosta i przyjemna, pielęgnacja np. brody ma za zadanie utrzymanie jej w należytym kształcie, jak i nadanie miękkości zarostowi, niezależnie czy jest to krótki zarost czy długa broda. Do dyspozycji mamy specjalne szampony, odżywki, pasty, pomady, olejki, balsamy. Półki z kosmetykami dla mężczyzn są równie zasobne
jak u kobiet. Już nie wystarczy samo mydło i woda kolońska.

PMP: Czyli wizyta u fryzjera męskiego – barbera, konsultacja i właściwy dobór to jest dobra droga do odnalezienia własnego stylu?

Ewa: Fryzjer męski zna się na kształcie głowy, umie dopasować fryzurę do osobowości, tak aby klient dobrze się w niej czuł, aby fryzura nie stwarzała problemu w układaniu, doradza w doborze środków do pielęgnacji i stylizacji. Wszyscy barberzy w naszym salonie są profesjonalistami od strzyżeń włosów i brody, mistrzami i technikami fryzjerstwa. Jesteśmy takim przyjacielem mężczyzny, jego dobrego stylu. Niezależnie czy ma gąszcz włosów, czy jest lekko łysiejący lub siwiejący, staramy się profesjonalnie i indywidualnie wydobyć elegancję mężczyzny. Jeśli zajdzie potrzeba zmiany to siwiznę można poddać repigmentacji – odsiwianiu włosów, kiedy to w sposób naturalny odejmiemy panu nawet kilka lat. Wykonujemy wszystkie rodzaje strzyżeń.

PMP: Moda dla mężczyzn – bardziej ELEGANT czy HIPSTER?

Ewa: ELEGANCJA zawsze jest w modzie, zadbany mężczyzna prezentuje się efektownie. Elegancki mężczyzna będzie pasował do eleganckiej, wystylizowanej Panny Młodej. Piękna wymodelowana klasyczna fryzura, a jeśli jest zarost na brodzie – świetnie ostrzyżona i zadbana broda. Stylizacja to połowa sukcesu, pozostaje tylko ubrać się stosownie do dnia i szaleć do białego rana. Natomiast HIPSTER ucieka od mody, trendów, nie lubi zaszufladkowania. Dba o fryzurę i brodę we właściwy dla siebie sposób. Niewtajemniczeni w ten styl myślą, że hipsterzy o siebie nie dbają, albo że dopiero co wstali z łóżka, a to właśnie zamierzona stylizacja. Gdzie w rzeczywistości wizyty u fryzjera są częste, używanie odpowiednich kosmetyków na porządku dziennym, ale efekt tej pracy nie rzuca się w oczy. Hipster będzie pasował do interesującej hipsterki Panny Młodej, lubującej się w stylu boho. Oboje uzupełnią się w tym samym stylu. I o to przecież chodzi. Elegancja, kreatywność i oryginalność jest równie modna. Podsumowując, moda jest na wszystkie style. Ważne, by Pan Młody był zadowolony, a Panna Młoda szczęśliwa z jego stylizacji.

PMP: Rozumiem, że w Pani salonie można skorzystać z tego typu konsultacji i doradztwa?

Ewa: „Twój własny, męski styl, zaczyna się od głowy” – to moje motto. Od wielu lat, razem z moim teamem profesjonalnych barberów – fryzjerów męskich, dokonujemy kreatywnych przemian. Wierzcie mi – efekty WOW! bywają spektakularne. Niekiedy mężczyźni nie mają wyobrażenia od czego zacząć, a my pomagamy wydobyć z nich to co mają ukryte, a zarazem piękne. Ich kobiety są zachwycone. A my z nimi. Pracujemy stacjonarnie w salonie, ale również na różnych eventach, przy obsłudze koncertów, pokazów i na sesjach zdjęciowych. Zapraszamy!

PMP: Dziękujemy za rozmowę.

Rozmowa z Ewą Wolaniuk-Kloc mistrzynią i specjalistką fryzjerstwa męskiego, ekspertką barberingu, właścicielką Męskiego Salonu Fryzjerskiego „Finezja” we Wrocławiu

Salon Fryzjerski „Finezja” Ewa Wolaniuk-Kloc
ul. Św. Antoniego 31, Wrocław
tel. 71 372 42 30
www.fryzjerfinezja.pl
www.facebook.com/SalonFryzjerskiMeskiFinezja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *