Panna młoda w okularach – wszystko, co musisz wiedzieć!

Jak wybrać motyw przewodni na zaproszeniach ślubnych?
24 maja 2018
Magda i Krzysiek – ślub na Sri Lance
4 czerwca 2018

Twój wielki dzień coraz bliżej i w kontekście swojej ślubnej stylizacji, pomyślałaś o wszystkim: makijażystka i fryzjer wybrani, suknia czeka na odbiór, buty nosisz po domu, by do godziny zero były już wyrobione.

Uff, myślisz, poprawiając okulary wszystko załatwione, i wtedy…okulary, no właśnie. Na co dzień o nich nie myślisz. Są częścią Ciebie. Towarzyszą Ci od rana do pójścia spać. Stały się nieodrodnym elementem Twojej twarzy – jak pieprzyk na policzku. 

Co z okularami w dniu ślubu? Zdejmiesz, ryzykując potknięcie się? Naprawdę nie chcesz widzieć błyszczących oczu pana młodego? 

A może zamienisz na soczewki, chociaż tak naprawdę ich nie lubisz, nie chcesz dłubać sobie w oku ani ryzykować, że płacząc, będziesz podrażniać oko…

Rozwiązanie jest moim zdaniem najprostsze: ślub to idealna okazja na nowe okulary!

izo3

Sama mam dużą wadę wzroku. Nie mogę ściągnąć okularów czy soczewek „ot tak” i próbować bez nich funkcjonować. Dlatego nie wyobrażałam sobie zrezygnować w imię czegokolwiek z korekcji wzroku w dniu ślubu. Wybrałam soczewki, bo jestem do nich przyzwyczajona i noszę je częściej niż okulary. 

Jakie są więc argumenty ZA OKULARAMI?

1. Twój wizerunek 🙂 Jeśli na co dzień wszyscy widzą Cię w okularach, to jeśli na ślubie wystąpisz w soczewkach, cóż…będzie to trochę przebranie. A przecież chodzi o to, by Twoja rodzina, a przede wszystkim – Twój narzeczony – zobaczył w tym wielkim dniu prawdziwą Ciebie!

2. Łzy. Płakanie i soczewki naprawdę nie idą w parze. Nie chcesz wiedzieć, co się dzieje, gdy soczewka, pod wpływem tarcia oka, przemieści się w gałce ocznej. Przerabiałam (na szczęście nie w dniu ślubu) i wolę o tym nawet nie myśleć!

front-19

3. Inwestycja. Ślub to moment, gdy nie żałujemy pieniędzy na rzeczy, które odkładaliśmy od jakiegoś czasu: od wybielenia zębów po…wymianę oprawek właśnie. Zrób to teraz, a okulary noś później jeszcze baaardzo długo!

4. Dopełnienie stylizacji. Okulary to modny gadżet. Pięknie potrafią wyeksponować naturalne piękno twarzy, a także – uzupełnić stylizację panny młodej: wyeksponować kolor biżuterii, sukni ślubnej, czy razem z kontrastowymi detalami (jak buty!) stanowić kolorystyczną niespodziankę, dodającej ślubnej kreacji pazura. 

Jeśli już jesteś przekonana, że pora wymienić oprawki z okazji zbliżającego się ślubu, pewnie zastanawiasz się, na jakie!

side-55

Oto, co moim zdaniem warto wziąć pod uwagę – oczywiście, mówię z doświadczenia, bo zdążyłam przez te 30 lat życia i ponad 12 w okularach, wybrać kilka par 🙂 

1. Zwróć uwagę na kształt twarzy. Zawsze myślałam, że teoria sobie, a życie sobie, ale faktycznie, warto zajrzeć do poradnika, by wiedzieć, od czego zacząć i jakie oprawki mierzyć. Zawężenie pola wyboru dobrze działa, głównie dlatego, że mając do wyboru 50 par okularów, jesteśmy po prostu zagubieni. Łatwiej wybrać spośród pięciu!

2. Materiały mają znaczenie – o tym dowiedziałam się stosunkowo niedawno, rozmawiając z zaprzyjaźnioną projektantką okularów, Joanną Jurczak z Sirène. Okulary wykonane z doskonałych materiałów, jak na przykład tytanu, acetatu Mazzucchelli, są po prostu dużo trwalsze. A to jedna z najważniejszych cech okularów idealnych.

3. Jeśli masz alergię na metale (zwłaszcza nikiel), koniecznie zwróć uwagę na to, czy okulary pokryte są powłoką antyalergiczną. W dniu ślubu ostatnie, czym powinnaś się martwić, to oczy zaczerwienione od…reakcji alergicznej.

4. Design. Tak, tak, nie będę ukrywać, że ma dla mnie znaczenie 🙂 Z każdą kolejną parą okularów chyba sięgam po coraz bardziej odważne rozwiązania. Ostatnio niesamowicie spodobały mi się oprawy wyglądające…jak marmur. 

front_w-2

Jeśli jesteś jednak miłośniczką klasyki, nie widzę powodów, by po nią nie sięgnąć – ale może postawisz na klasykę z małym twistem?

5. Kolor wiele mówi! Chociaż na ślub w pierwszym momencie polecałabym Ci oprawy białe, szare, beżowe lub srebrne (albo złote, jeśli masz złotą biżuterię), zastanów się także nad mocnymi kolorami. Bo dlaczego miałabyś nie wybrać okularów w Twoim kolorze przewodnim?

A Ty, zdecydujesz się pójść do ślubu w okularach? Tych, które już masz, czy skusisz się na nowe? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *