Pomysł na prezent ślubny – fototapeta!

Sukienki na wesele – dla każdej figury
17 września 2018
„Najciekawsze momenty to te, które nie są zaplanowane”
23 września 2018

Obdarowywanie nowożeńców rozmaitym wyposażeniem do nowego mieszkania to bardzo miły zwyczaj. Wiele par odchodzi od tego pomysł, decydując się na pieniądze w kopercie i często tego kroku żałuje. Bo ślub może być okazją do tego, żeby w prezencie otrzymać wiele sprzętów na które później po prostu będzie nam szkoda pieniędzy i nie kupimy ich sobie sami. W tym kontekście pisaliśmy kiedyś chociażby o drogich, ale niezwykle przydatnych robotach sprzątających marki iRobot.

W prezencie ślubnym można także podarować coś co będzie nie tyle praktyczne, co ładne. Jeśli trafimy dobrze w gust obdarowanych prezent na trafi na dno szafy, a znajdzie swoje miejsce i będzie przypominał młodej parze o nas i pięknej uroczystości. Kiedyś w dobrym guście było obdarować cennym obrazem, obecnie można zaproponować współczesną  wersję – fototapetę.

Fototapeta na prezent ślubny – dlaczego tak?

Jeśli znamy dość dobrze młodą parę nie powinno być większego problemu z trafieniem w ich gust. Fototapeta może przedstawiać miejsce do którego nowożeńcy wybiorą się w podróż poślubną, miejsce, które darzą sentymentem lub do którego lubią powracać lub po prostu piękny widok, który dobrze będzie się prezentować chociażby w sypialni. Fototapeta może też nawiązywać pod względem kolorów i stylistyki do motywu przewodniego ślubu i wesela – w momencie wybierania prezentu ślubnego zazwyczaj już go przecież znamy.

Nam bardzo podobają się fototapety przedstawiające mosty.  Z tych znanych na własne oczy widzieliśmy Most Karola w Pradze czy Westminster Bridge w Londynie. A most na Brooklynie kojarzyłby się nam z podróżą poślubną do USA (tak nawiasem mówiąc w kuchni stawiliśmy sobie płytki z nowojorską taksówką – serio!). Fototapeta z mostem i to takim egzotycznym znajdowała się zresztą w Centrum Inspiracje, gdzie organizowaliśmy wesele (tak, minęło 5 lat od ślubu i ciągle pamiętamy o takim szczególe).

fototapeta most w chmurach

Poza przyjemnymi skojarzeniami są też bardziej pragmatyczne przesłanki przemawiające za motywem mostu. Taka fototapeta otwiera przestrzeń i nadaje głębię nawet małym pomieszczeniom (wiemy coś o tym, bo mieszkaliśmy na 35 metrach).

Oprócz tego są dziesiątki innych motywów, które mogą się doskonale sprawdzić w zależności od zainteresowań – natura, zwierzęta, mapy dla zapalonych podróżników, potrawy świata na fototapetę do kuchni, piękne kwiaty, a nawet spersonalizowane fototapety stworzone na podstawie przesłanych zdjęć.

Jeśli nasza koncepcja z fototapetą przydała Wam do gustu polecamy zajrzeć do sklepu myloview.pl

most w sypialni

most w sypialni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *