Pomysły na zaproszenia ślubne na 2018 rok

Kwesta zamiast kwiatów na ślubie
11 grudnia 2017
Życzenia po ślubie – jak to zorganizować?
14 grudnia 2017

Stworzenie zaproszenia ślubnego często znajduje się dopiero na początku drogi do organizacji ślubu i wesela. Zaraz po tym jak ustalimy miejsce i konkretną datę oraz wstępną listę gości informujemy o uroczystości, często jeszcze nie wiedząc do końca jak wszystko będzie wyglądało. A to błąd.

Zaproszenie ślubne oprócz informacji o miejscu i godzinie ceremonii może nieść za sobą wiele innych komunikatów. Na przykład wskazywać na motyw przewodni, charakter uroczystości, zainteresowania przyszłych małżonków itd. Dlatego przed wybraniem zaproszenia dobrze jest się nad nim dokładnie zastanowić. Konsekwencja w działaniu to jedna z najważniejszych zasad przy planowaniu  ślubu. Więc jeśli wyślemy kolorowe zaproszenie z bohaterami z kreskówek, potem podjedziemy do ślubu na motorze, żeby następnie zaprosić na bal w pałacu goście mogą poczuć się zwyczajnie zagubieni. Na zaproszenie warto mieć pomysł – tak samo jak na swój wyjątkowy ślub.

Poniżej podpowiemy Wam kilka możliwości, które możecie wziąć pod uwagę. Zobaczcie ciekawe pomysły na  zaproszenia ślubne – może wybierzecie coś dla siebie.

Zaproszenia z Waszym zdjęciem

Uważacie, że razem wspaniale wyglądacie? Aż prosi się o to, żeby umieścić swój wizerunek na zaproszeniu. Często wykonanie takiego zaproszenie wiąże się z potrzebą zrobienia profesjonalnej sesji fotograficznej. To wprawdzie dodatkowy koszt, ale także potencjalne korzyści. Jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z fotografem ślubnym to może być dobre przetarcie. Później podczas sesji plenerowej będziecie czuć się swobodniej. Zaproszenie ze zdjęciem to także dobry pomysł jeśli wiecie, że duża część gości nie zna narzeczonego lub narzeczonej, bo nigdy wcześniej tej osoby nie widziała.

zaproszenie-ze-zdjeciem

Zaproszenia eko

Na weselu będą wegańskie posiłki, na głowie wianek z polnych kwiatów zamiast welonu, a ślub najlepiej w plenerze – jeśli chcesz pokazać gościom Wasz związek z naturą zaproszenie eko jest bardzo dobrym sposobem. To także dobra opcja dla osób, które nie lubią przeładowania, nadmiaru ozdób i kolorów oraz całego bogactwa i przepychu, co często idzie w parze ze ślubem. Siła zaproszeń eko tkwi w ich prostocie i minimalizmie.

zaproszenie-ślubne-eko

Zaproszenia kwiatowe

Jeśli nie wyobrażacie sobie ślubu bez kwiatów i już cieszycie się na piękne dekoracje kwiatowe  w kościele i na weselnych stołach to można to pokazać już w zaproszeniu. Ślub to jedna z nielicznych okazji żeby dostać tyle kolorowych kwiatów! Można też pójść w innym kierunku i zaproszeniem wskazać na kolor czy motyw przewodni na przykład jeśli stawiamy na czerwień aż prosi się o zaproszenie z czerwoną różą. Kwiaty są ponadczasowe i zawsze będą mile widziane za zaproszeniu ślubnym.

zaproszenia-ślubne-2018-kwiaty

Zaproszenia w stylu boho

Styl boho cieszy się coraz większym uznaniem wśród par młodych. To fajna propozycja dla osób, które są odważne i chcą troszkę zagrać na nosie tradycyjnym rozwiązaniom. Mieszanie motywów rustykalnych, etnicznych, romantyzmu, kwiatów to świetna droga dla każdej artystycznej duszy. Jeśli czujemy się dobrze w takiej stylistyce aż prosi się o zaproszenie w stylu boho!

zaproszenia-ślubne-boho

Z humorem

Są takie pary, które do ślubu i wesela nie podchodzą całkiem na serio. Jeśli uśmiech na twarzy towarzyszy Wam na co dzień i sam ślub i wesele także będą dobrą zabawą, a nie tylko sztywną imprezą to może być coś dla Was. Zabawne, obrazkowe zaproszenie to sygnał także dla gości, żeby do tego dnia raczej podejść na luzie.

zaproszenie-ślubne-2018

Zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą ze strony RozsądnePannyMłode.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *