Pułapki planowania ślubu przez internet

Ślub Karoliny i Adama
20 listopada 2017
Zdjęcia ślubne gotowe w 1 dzień? Tak to możliwe!
24 listopada 2017

Ślub i wesele w znaczny stopniu planujesz online. Przypinasz zdjęcia na Pintereście, szukasz usługodawców, czytasz poradnikowe wpisy – takie jak ten.

Zwłaszcza, jeśli planujesz ślub na odległość – pokusa planowania w stu procentach przez internet jest duża!

I chociaż sama jestem mocno internetowa i w internecie mogłabym najchętniej załatwić wszystko – od zamówienia pizzy po wybór sukni ślubnej, to przychodzi taki moment, gdy warto powiedzieć STOP i…zajrzeć do świata offline.

Czasami się łapię na tym, że prognozę pogody sprawdzam na aplikacji w iPhone, zamiast po prostu wyjrzeć przez okno. I pewnie czasami też tak masz z planowaniem ślubu. Szukając online, czasami tracisz najprostsze rozwiązanie – dostępne tylko offline.

Nie będę Cię zniechęcać do planowania ślubu przez internet. Sama z tego korzystałam i w pewnych aspektach jestem w 100% zadowolona. Przykładowo – ślubna papeteria: cały kontakt odbywał się online – i wszystko było dopięte na ostatni guzik. Ale wiesz, jak poznaliśmy naszą projektantkę? Osobiście, na targach w Pałacu Kultury i Nauki.

Jakie są największe pułapki planowania ślubu przez internet? Uwaga, będę szczera – pomimo tego, że sama prowadzę bloga i na co dzień pracuję w branży interaktywnej. Ale może właśnie dlatego musisz to wiedzieć!

1. Nie wszyscy jesteśmy tacy, jacy jesteśmy online

Załóżmy, że szukasz fotografa lub filmowca. Na co dzień jesteś nieśmiała, więc nie wiesz, czy będziesz w stanie się otworzyć przed obcą osobą. Nawet jeśli wybrany przez Ciebie fotograf/filmowiec odpisuje Ci na maile w ciągu 5 minut i jest bardzo otwarty, nie oznacza to, że łatwo nawiążesz z nim relację na żywo. Dlaczego? Bo łatwo jest być otwartym w internecie. Budowanie relacji z prawdziwym człowiekiem, twarzą w twarz, to już zdecydowanie większe wyzwanie!

2. Bo na zdjęciach wszystko wygląda piękniej

Rzucasz się w wir przypinania zdjęć na Pintereście, zachwycają Cię ślubne sesje. Wszystko fajnie, ale…zastanów się na ile jesteś w stanie (nie tylko finansowo, lecz praktycznie i logistycznie!) przenieść te wymuskane rozwiązania. Niektóre dekoracje ładnie wyglądają na sesji, ale w prawdziwym życiu stawianie pojedynczych muffinek pod szklanymi kloszami, jest raczej mało praktyczne.

Najłatwiej kupujemy oczami. Ale nie dajmy się zwieźć idealnym obrazkom, by porównując je z naszym ślubem, czuć zawód. Przede wszystkim – dobry fotograf wydobędzie z Twojego przyjęcia to, na czym Ci najbardziej zależy. Ale przepuść Twoją wizję przez racjonalny filtr. Będzie łatwiej wszystko zorganizować!

photographer-455747_1920

3. Reklama

Reklama na Facebooku, Instagramie czy w wyszukiwarce Google ma zaprowadzić Cię do wybranych twórców i produktów. Tymczasem, w internecie pełno jest innych, równie wartościowych firm, które możesz wziąć pod uwagę, ale które jeszcze z różnych powodów nie są tak biegłe w internetowej reklamie. Dlatego nie ufaj czemuś tylko dlatego, że wyskakuje Ci jako pierwszy wynik w Google albo „śledzi” Cię na Facebooku.

Z perspektywy osoby, która zarządza reklamami dla różnych marek – wystarczy odpowiedni budżet reklamowy social media 😉 A warto sięgnąć dalej!

4. Pomacanie, przymierzenie, doświadczenie

Nie wyobrażam sobie kupować butów ślubnych online. Nie tylko dlatego, że rozmiarówka rozmiarówce nierówna, ale buty mają być przede wszystkim wygodne! Nie uwierać, na odpowiednim obcasie…Trudno to ogarnąć internetowo, nawet dokładnie mierząc swoją stopę.

Przede wszystkim jednak, ślubne zakupy to także wyjątkowe doświadczenie, którego nie da się zastąpić kilkoma kliknięciami myszki!

5. Zawiedzione nadzieje

Najciemniejszym aspektem planowania ślubu online w zderzeniu z rzeczywistością, są zawiedzione nadzieje. A nie ma nic gorszego, niż to, żebyś zamiast cieszyć się z wielkiego dnia, zamartwiała się, że nie jest on taki, jak sobie zaplanowałaś w wirtualnym kreatorze.

A Ty, jakie aspekty swojego ślubu planujesz online? 

Fot główne: Okiem Krysi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *