Wesele w Ultra Violet – kolorze roku 2018

Czerwień i złoto – fotoreportaż z sesji okładkowej
20 grudnia 2017
Suknie ślubne z długim rękawem
28 grudnia 2017

Przyznam się bez bicia. Fioletowy zupełnie mi nie leży. I o ile Greenery, kolor roku 2017, uważałam za strzał w dziesiątkę, zwłaszcza w kontekście dekoracji, tak do Ultra Violet jest mi się przekonać dużo trudniej.

Dodatkowo, jest to ciemny fiolet, który nie stanowi łatwego kolorystycznie partnera. Najbardziej oczywiste połączenie, z bielą, wygląda jak dekoracja rodem z wielkiego postu.

Jednak postanowiłam dać Ultra Violet szansę. W końcu Pantone, ogłaszając ten kolor kolorem roku 2018, chyba wie co robi?

Zobacz, jak można tę trudną barwę „ugryźć”, by było modnie, ale też…z sensem!

1. GALAKTYKA

Nie będę oryginalna, sama tego nie wymyśliłam. Przeczytałam wyjaśnienie na stronie Pantone, gdzie galaktyka jest podawana jako jedna z inspiracji takiego, a nie innego wyboru, i pomyślałam: „to jest to”!

Motyw galaktyki jest modny od jakiegoś czasu, głównie jednak na ubraniach, i to w sklepach dla nastolatek. Tymczasem, to przecież genialny wprost motyw przewodni wesela! I nietrudny do zrealizowania.

Dekoracje w formie planet? Kosmiczny słodki stół? Zdecydowanie to do mnie przemawia!

wormhole-2514312_1920

Ultra Violet, jako mocny, nasycony kolor, doda temu wszystkiemu nuty elegancji, stosownie do okazji.

Jeśli w dzieciństwie marzyliście o byciu astronomem, to nie ma co się zastanawiać – to motyw przewodni dla Was!

2. ZŁOTO

Równie mocnym kolorem, jak ciemny fiolet, jest złoto. Najlepiej – stare złoto. Zderzenie tych dwóch silnych barw może dać przepiękne, nieoczywiste efekty.

Połączenie fioletu ze srebrem wydaje się oczywiste, ale istnieje niebezpieczeństwo, że efekty będą podobne do tych, które osiągniemy, łącząc go z bielą – czyli, trochę żałobne.

Złoto wnosi w sobie pierwiastek życia, historię, błysk w oku. Co więcej, przejmuje ciężar gatunkowy z fioletu – trudno bowiem przyćmić złoto!

Takie połączenie sprawdzi się idealnie na wieczornych przyjęciach w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach. Jeśli jednak marzysz o weselu boho, z wykorzystaniem koloru roku 2018, postaw na stare złoto jako partnera dla Ultra Violet.

Zobacz też kolejną propozycję!

3. ZIELEŃ

To propozycja dla tych, którzy z łezką w oku będą patrzeć na odchodzący trend Greenery. Ot, na przykład ja. Żywa zieleń w połączeniu z ciemnym fioletem to wcale nie przepis na katastrofę, lecz nietypowe sparowanie, idealnie łączące ożywczą moc zieleni z powagą fioletu.

lavender-1595490_1920

Panny młode boho będą zachwycone! Ultra Violet doda elegancji i nimbu glamour, zieleń zaś – przybliży do natury i podkreśli swobodę przyjęcia.

Fioletowe tkaniny i dekoracje papierowe warto zestawić z żywą zielenią roślin. Efekt będzie powalający!

A Wy, jakie macie pomysły na Ultra Violet?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *