Życzenia po ślubie – jak to zorganizować?

Pomysły na zaproszenia ślubne na 2018 rok
12 grudnia 2017
Kolor roku 2018 Ultra Violet
14 grudnia 2017

Długa kolejka pod kościołem do Młodej Pary a kilka metrów dalej już nowa para i nowi goście czekający na wejścia i celebrowanie tego wielkiego dnia. Znacie to? Składanie życzeń dla nowożeńców to jeden z typowych i, nie ukrywajmy, przyjemnych momentów związanych ze ślubem. Jednak to także trzeba w jakiś sposób zorganizować, a nie zdawać się na przypadek i przekonanie, że jakoś to będzie.

Gdzie składać życzenia?

Życzenia można składać przed kościołem, przed USC jeśli to ślub cywilny albo dopiero po dojechaniu na salę weselną. Czasem też jest tak, że życzenia podzielone są na raty- część składa pod kościołem/urzędem, a część dopiero na weselu. To rozsądne rozwiązanie w sytuacji, gdy mamy także takich gości, którzy przyszli tylko na ślub, a na wesele już nie – na przykład dalszych znajomych albo kolegów z pracy. Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzemy dobrze jest, by goście wiedzieli z góry jak będzie. W końcu chaos i zamieszanie nie służy nikomu w dniu wyjątkowego święta, prawda? Informację o życzeniach najlepiej zamieścić na swojej stronie ślubnej jeśli taką posiadamy, a już na miejscu gości odpowiednio może pokierować świadek.

Planując miejsce składania życzeń dobrze znać możliwości oraz panujące w danym miejscu obyczaje. Czasami miejsce na życzenia jest przypisane z góry, czasami wybór może stwarzać techniczne problemy – ot choćby wąskie korytarze i niewielkie pomieszczenia w większości urzędów.

Kto pierwszy składa życzenia?

Najlepiej jeśli jako pierwsi życzenia złożą rodzice Państwa Młodych, następnie bliższa i dalsza rodzina oraz znajomi. W praktyce często obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy i umiejętne ustawienie się w kolejce sprawia, że jesteśmy przed innymi. W tym miejscu przydaje się odrobina rozsądku – jeśli ślub bierze brat, siostra czy ktoś z bliskiej rodziny śmiało pchamy się do przodu, jeśli jesteśmy tylko znajomymi nie wychodzimy przed szereg.

wedding-2102296_1920

Czy ktoś tych życzeń faktycznie słucha?

Przy 50 osobach składających  życzenia nie sposób spamiętać wszystkiego co się usłyszało, a co dopiero gdy mamy 300 gości! Dlatego raczej nie warto silić się na wyszukane teksty. Te lepiej zachować na kartki z życzeniami, które małżonkowie by może przeczytają po latach albo na weselne toasty. Życzenia i wręczanie prezentów to coś co ma pójść przede wszystkim szybko i sprawnie! Wystarczy, że Państwo Młodzi zobaczą, że przybyliśmy i usłyszą, że życzymy im zdrowia, szczęścia i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *